Çinliler gelmedi de öldük mü?

27.07.2015 Cumhuriyet GEZİ-Nabi Tırışık

Ben böyle bir başlık attım ya!
Adım gibi eminim ki, değerli okurlarım arasına sızmış bir iki kendini bilmez haymatlos, özellikle “gazete”nin koridorunda peşimden:
“Nabi beyi Sirkeci’de viagra alırken gördüm” diye bağırıp saklanan kökü dışarıda bir iki Şam şeytanı “Nabi bey! Yine kime yalakalık yapacaksın da ince ince ön hazırlık kozasını örüyorsun” diye ortalık yere kursağındaki baldıran zehrini kusacak!

Şimdi elbette ben bunu diyen zeberduşun haddini bildirmek iyçün saçacağım lafa acımam. Lakin yerim dar olduğundan konuyu dallandırıp budaklandırmayayım.

Efendim, bu bizim yeni yetme yazar taifesi yazacak konu bulamaya görsün.
Açgözlü kasabın kemikten kıyma yapmaya çalışması misali, olmadık mevzuları hatırlayıp, olmadık hesapları yeniden ortalık yere sermekten zerrece geri durmazlar.

Neymiş efendim, ismi bende kalsın, şimdi bir partinin başkanı olan eski sayın turizm bakanımız, “Varyag” denen hurda gemiyi 2 milyon Çinli turist gelecek diye Boğazdan geçirtmiş ama beş senedir ortalığı Çinli turistler istila etmemişmiş!

Ee!

Ee’si, Çinliler mi bizi kandırmış, sayın eski bakan mı?

Ben şimdi bunu diyen civciv beyinli, yazar müsveddelerine soruyorum! Be hey kasıt kumkumaları! Turistin Çinlisi Çinsizi olur mu?
Turist turisttir.
Çin’den gelmezse Maçin’den gelir. Oradan da gelmezse Belarus’tan gelir, Ukrayna’dan gelir. Benim de çok sevdiğim, bu ara bir türlü gidemediğim 5 (beş) yıldızlı tesislerimizde serilir serpilir, üstlü güneşlenir, üstsüz güneşlenir… Kime ne?

Üst dedim de gelecek yazımda İncirlik’teki Amerikan üssünün turizmimize etkisi konusunu tartışmaya açacağım. Hadi bakalım!

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir