Güvenlik yastığı

GazetePencere-Kasım 2019

Ne yani! Orada öyle durup kendi kendisinin, güneşte kalmış deniz anası gibi yavaş yavaş eriyip, kumlara karışmasını seyredecek değildi ya!
Sen, canını dişine takıp seksen yıllık vesayet canavarını yen. Dokuz yüz yıllık askerin kesici dişlerini sök. Fetö gibi, tam yolun sonunda ortaklığa ihanet etmiş, arkasına koskoca ABD’yi almış bir heyulayı dize getir,  saf dışı bırak. Parti’de;  yanında yörende, sağında solunda önünü kesebilecek, yerine göz dikebilecek, koltuğuna iktidarına rakip olma ihtimali bulunan, kurucular, birlikte yola çıkılan yoldaşlar dahil tek bir ağır top bırakma. Hepsini biç, tırpanla, küstür, uzaklaştır.
Partinin tamamını, koşulsuz biat’a kilitle. Valiyi, kaymakamı, emniyet müdürünü, tapu şefini, evkaf memurunu elinle, bizzat masaya yerleştir.  Meclisi sessize al, bakanları sektörden, danışmanları mahalleden seçebilir hale gel. Hatta bırak ötesini öz damadını hazinedar olarak devletin kasasının başına getir..
Sonra ‘İmamoğlu’ gibi, ‘Yavaş’ gibi bir kaç “kıytırık!” adam çıksın. Ekonomide duvara toslamış olmanın rüzgarını da kullanarak iktidarını bir seçimde tereyağından  kıl çeker gibi elinden alsınlar.
Sen de acaba başıma her çorap örecekler diye arpacı kumrusu gibi düşüne düşüne bekle,
Öyle yağma yok!.
Düşülecekse de adabıyla düşülecek.
Doğrudan yere çakılmak yok.
Gerekirse bir ya da iki hava yastığı ayarlanacak.
Kaçan oyların yolunun millet cephesiyle buluşmasına mani olunacak.
Koalisyon ise bu hava yastıkları ile yapılacak.
Emri hak vaki olana kadar durum vaziyet idare edilecek.
Var mı ötesi?
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir