Hani 24 Haziran’dan sonra uçacaktık..

AKP Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran sonrasını “şahlanış ve yeniden yükseliş” olarak isimlendirmişti.  Seçim sloganı “Türkiye Şahlanıyor” olarak belirlenmişti. Zira artık çıraklık, kalfalık, ustalık dönemini bitirdiğini belirten ve “Şimdi büyük ustalık dönemine hazırlanalım!” diyen Reis ‘Master’s Degree’yi  deklare ediyordu.
Yani, “dörtnala gelip uzak asyadan, Akdeniz’e bir kısrak başı gibi uzanan bu memleket..” on altı yıldır devam eden dörtnal durumundan artık “şahlanış ve yeniden yükseliş”e geçecekti..
Akıl karışıklığına gerek yoktu..
“Bizim 146 projemiz var. 24 Haziran’dan sonra Allah’ın izniyle uçacağız, şahlanacağız.. Hiç kimsenin aklı karışmasın.” diyen Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’da Reis’inin beyanının altına mühr-ü vekili basıyordu..

Çakma Medya ve çakma iş dünyası da aynı havadaydı.
“İş dünyası için en önemli iki unsur güven ve istikrardır. Hem yerli hem de yabancı yatırımcılar bu seçim sonuçlarını beklemektedir. Bu seçim sonrası güvenin ve istikrarın artmasıyla yeni sistemin işleyişi içinde yerli ve yabancı yatırımlar artacaktır.” diyordu koskoca Müsiad Başkanı Abdurrahman Kaan..
Devlet Bahçeli meseleyi özetledi ve “24 Haziran yeniden doğuştur” diye noktayı koydu..

Sonra seçim ve referandum bitti. 24 Haziran geçti gitti.. Her şey Reis’in istediği gibi oldu..
Sonra bir baktık ki üç liralık salça on lira olmuş. Kaç bin şirket konkordato ilan etmiş. İşsizlik artmış, maaşlar erimiş..

Hani şahlanacaktık, uçacaktık derken, bir uçak sesi duyduk!
Katar’dan hediye miymiş, 500 Milyon dolara mı alınmış ne?..
Özel üretim bir B- 747-8..
Dünya’da sadece sekiz adet var..
Biri bizde..

Unutma, unutturma..

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir