LOMBOZ 29 Kasım 2020 Pazar

LOMBOZ 29 Kasım 2020 Pazar

Ankara’nın kara bahtı!

Tevatür değil. 

İnternette, ciddi medya sitelerinde yayında.
Gökçek’in yüzünden belli oluyor ki biraz eski bir video, ama olsun. 
Sonuçta gerçek!..


Melih Gökçek, CNN Türk’te Hakan Çelik’e konuşuyor.

Hakan Çelik özetle: “Fetullah Gülen, dünyanın her yerinden bunca insanı etkileme ve yönetme gücünü nereden buluyor?” diye soruyor..
Melih Gökçek’in bir belediye başkanı olarak bu soruya verdiği cevap kan dondurucu!..
“Üç harflilerle yapıyor!” diyor.
Hakan Çelik inanamıyor! 

“Cinler vasıtasıyla mı demek istiyorsunuz?” diye üsteliyor.
Gökçek tekrarlıyor..
“Evet cinlerle diyorum!.. Üç harflilerle yapıyor. İnsanları esir alıyor!”
Çelik hala şaşkın!..
“..bilimsel bi şeyi olabilir mi bu söylediğinizin?.. “ filan diyor..

“Tabi olmaz mı?” diyor Gökçek. Devam ediyor:

“Şimdi bakın, etrafımızdaki bir çok insanın, özellikle belli zamanlarda, belli konularda esir alındığı, ondan sonra gidip belli şekillerde kurtarıldığı çok aşikar şeyler!..”

Düşünebiliyor musunuz?
Bu memleket, bu zat-ı muhtereme, 3 sene milletvekilliği yaptırmış..
Bu memleket bu zat-ı muhtereme, 5 sene Keçiören Belediye Başkanlığı yaptırmış..

Bu memleket bu zat-ı muhtereme, 23 sene, evet tam 23 sene başkentini teslim etmiş. Bu cinciyi Başkentine “şehremini” olarak tayin etmiş!
Bunları, herhangi biri söylese dert değil.
Ciddiye almazsınız olur biter!
Ama bu arkadaş, vahşi uluslararası sularda, sizin naif, kırılgan geminize senelerce kaptanlık yapan az sayıda insandan biri..
Ülkenin yaşadığı en önemli travmalardan birinde temel neden olarak “cin peri” etkisinden bahsediyor!


Şimdi gelelim bu güne..
Bu gün, bu aynı zihin diyor ki;
“İmamoğlu tarafından İstanbul’a verilecek 6000 yeni taksi plakasının 2500’ü HDP’ye tahsis edilecek.”

Peki sonra ne olacak?

“HDP de bu taksilerle özel bir istihbarat ağı kuracak!”


HDP o istihbarat ağı ile, İstanbul caddelerinde şimdi yapamadığı neyi yapacaksa!


Bu memleket, bu zat-ı muhteremi toplamda 31 sene üst düzey yöneticisi yapmış!
O’na en üst düzeyden 31 sene yönetici maaşı ödemiş.
O da; şimdi kendisiyle aynı “şutlanma” kaderini paylaşan parti arkadaşı Arınç’ın söylediğine göre; “Ankara’yı parsel parsel Feto’ya vermiş”.
Ayrıca şimdi görüyoruz ki, ağalarının 50 milyon dolara Katar’a koskoca Tank Palet fabrikasını sattığı fukaralık günlerinde, memleketin 750 milyon dolarını “Ankapark” denilen garabete gömmüş, gitmiş!


Allahım!
Bizi; 31 sene sonra da olsa, büyük bedellerle de olsa, bu zat-ı muhteremden kurtardığın için sana minnettarız!
Zararın neresinden dönsek kardır!

——

 

HABERLERDEN ÖZETLER

 

Covid-19 vaka sayısı açıklama yetkisi TUİK’e devredildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı’nın açıkladığı tüm verilerin yalanlanması üzerine bir açıklama yaparak “Ben bu rakamların da böyle olduğunu bilmiyordum. Bana böyle anlatmadılar!” dedi.
Yapılan hızlı düzenleme ile bundan böyle vaka sayılarının takibi ve açıklaması görevinin TUİK’e devredildiği belirtildi. Değişikliğin duyurulması üzerine TUİK Başkanı kişisel twitter hesabından “Görün bakın, bundan sonra hasta sayısı artarken nasıl azalıyormuş! Tecrübemizi burada da konuşturacağız!” şeklinde bir twit mesajı yayınladı.

 

Trump durdurulamıyor! “Rahip Bronson’ı geri verebilirim!”

Sonunda seçimleri kaybettiğini kabul etmek, Biden’in ekibi ile görev devir teslim çalışmalarını başlatmak zorunda kalan ABD Başkanı Trump’ın, Beyaz Saray’da hatırı sayılır miktarda tahribat yaptığı, kaza süsü vererek antika vazoları kırdığı, masaları çizdiği ve saksılara işediği belirtildi. Trump’ın hafta sonu Türk Hükümetine gayrı resmi bir mesaj göndererek “İsterseniz Rahip Bronson’ı Türkiye’ye geri gönderebilirim!” Bana yaramadı!.. Bi hayrını görmedim! Kime yararsa yarasın!. Yansın yıkılsın ortalık! Görev devir teslim süremin sonu olan 20 Şubat’a kadar bir düşünün. Bana haber uçurun!” şeklinde bir mesaj gönderdiği bildirildi.

4 kişilik aile’ sayısı 3 kişiye indirildi.

Tüketim giderleri esas alınarak, yoksulluk ve açlık sınırının hesaplanmasında kullanılan “4 kişilik aile” mevhumunun, açlık ve yoksulluk sınırlarını aşağı çekmek amacıyla 3’e indirildiği açıklandı.
Konu ile ilgili basın açıklamasında, uygulamanın, ülkemizdeki fakir fukaraya, garip gurebaya az da olsa bir soluk aldırmak amacıyla yapıldığı bildirildi. İlgili Komisyon Başkanı Ebuziya Tekfur: “Yeni sisteme göre artık ‘3 kişilik aile’nin aylık zorunlu gıda harcamalarını esas almaktayız. Bu sayede açlık sınırı %25 oranında azalarak 2.516 TL’den 1.887 TL’ye inmiştir. Hesap ortadadır! Şimdiden söylüyorum. Hainliğin manası yoktur!” dedi.

‘Katara Ne Satalım Konferansı’ ertelendi
Son günlerde, İstanbul’da Covit-19 vakalarının aşırı artış göstermesi üzerine, CRR’de  6 ayda bir yapılan “Geleneksel Katara Ne Satalım Konferansı”nın 22.sinin ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi.
Bu süreçte, Konferans katılımcılarının, önerilerini, doğrudan Varlık Fonu’na, cep telefonu meşajı ile bildirmeleri istendi.

 

Bahçeli’den Çakıcı’ya başdanışmanlık

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Haftalık Grup Toplantısı’nda yaptığı sürpriz açıklama ile “Ülküdaşım” dediği Alaattin Çakıcı’yı Başdanışman olarak atadığını belirtti.
Grup toplantısı sonrası gazetecilerin: “Efendim, Kendisini nereye başdanışman olarak atadınız!” şeklindeki sorusunu: “Bu soru şer sorusudur! Ağızları bozuk, anıları bulanık, adları bulaşık, ahlakları bozgun olanların, suretleri ne olursa olsun, siretlerini gizleme ihtimali yoktur!” şeklinde cevapladı.

Gazetecilerin zihinlerinin bir anlık bulanarak kayış sarmasından istifade eden Bahçeli başka soru almadan meclis kulisini terketti.

 

Sakin Şampiyon!
İstifa süreci sonrası günlerdir ortalıkta görünmeyen Berat Albayrak’ın, Trabzon yaylalarındaki dinlenme sürecinin bitmesi ve İstanbul’a döndüğünün bildirilmesi üzerine 7.50’lere kadar inmiş olan doların yeniden hızlı bir tırmanma sürecine geçmesi ve aniden 8,00 bandına doğru yükselmesi piyasalarda paniğe neden oldu.
Duruma derhal müdahale eden Merkez Bankası kaynakları, acil kodlu bir açıklama yaparak, Albayrak’ın aynı gün İstanbul’dan İngiltere’nin bilinmeyen bir kasabasına uçtuğunu, biletin fotokopisinin ellerinde olduğunu belirtmesi üzerine dolar tekrar inişe geçip 7.70 düzeylerinde bir yere oturduğu gözlendi. Dolar ivmesinin şimdilik sakinleştiği ve hafiften bir şekerleme moduna girdiği belirtiliyor.

 

—-

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir