LOMBOZ 4 EKİM 2020 PAZAR

LOMBOZ 4 EKİM

 

 

HABERLERDEN ÖZETLER

 

“Belediyeye kayyım atandığım için önünde namaz kılmadım!”
Kars Belediyesi’ne tarihin en hızlı kayyımı olarak atandıktan sonra, Belediye önünde namaz kılması basında ve sosyal medyada eleştiri konusu olan Kars Valisi Türker Öksüz “Haberlerden Özetler” muhabirine yaptığı açıklamada: “Belediye’ye kayyım olarak atandığım için önünde namaz kılmadım. Aksine Belediye önünde namaz kıldığım için Belediye’ye kayyım olarak atandım!” dedi.

Meselenin, tamamen bir fiziksel lokasyon meselesi olduğunu belirten Vali, “Olay o kadar seri gelişti ki, Bilgen’in ağzından ‘istifa’ kelimesi çıkar çıkmaz, en hızlı bir biçimde kayyımın atanması gerekiyordu. O sırada tesadüfen Belediye’nin kapısına en yakın pozisyonda ben olduğum için beni kayyım atadılar. Mesele bundan ibarettir!” dedi.

Turkuaz Tablo’da değişiklik

Sağlık Bakanlığı tarafından günlük olarak yayınlanan ve Ülke’nin günlük kovid-19 durumunu gösterdiği iddia edilen ‘Turkuaz Tablo’da yeniden yapılanmaya gidileceği açıklandı.
Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla yeniden düzenleneceği belirtilen yeni yapılanmanın hem halkımızı, hem tıbbi çevreleri, hem Dünya Sağlık Örgütü’nü hem de esnaf ve sanatkarımızı memnun edeceği iddia edildi.
Yeni yapılanma görevinin “Yeni Hedefler, Yepis Yeni Gelişmeler” sunum başlığı altında Berat Albayrak’a verildiği belirtildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ayrılacak

Daha önce ayrı iken birleştirilen sonra tekrar ayrılan ve ardından yeniden birleştirilen Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın son kez, temelli ve bir daha birleştirilemeyecek şekilde ayrılacağı belirtildi.
Haber merkezimizin sağlam kaynaklardan aldığı duyumlara göre, Bakanlık önce Turizm Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı olarak iki yapıya ayrılacağı, ardından Kültür Bakanlığının, bir laporoskopik müdahale ile ‘Kül’ ve ‘Tür’ daire başkanlığı olarak iki kuruma bölüneceği, ‘Tür Daire Başkanlığı başıboş bırakılırken ‘Kül Daire Başkanlığı’nın Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’ye bağlanarak deneysel tarım laboratuvarında, zeytinyağlı ile birleştirilerek sabun elde etme çalışmalarında kullanılacağının planlandığı öğrenildi.

 

Külliye’de sahte başdanışman yakalandı! 

Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, dört yıldan bu yana görev yaptığı ve toplantılara katıldığı, alınan kararlara imza attığı belirlenen sahte başdanışman B.A. katıldığı son Telekonferansta ilgisiz bir görüntüye girince yakayı ele verdi.

Kartvizitinde, “Cumhurbaşkanlığı İptidai İcmai ve Fuzuli İşler Başdanışmanı” yazdığı belirtilen B.A. ifadesinde “Diğer Başdanışman arkadaşlarla çok uyumlu çalışıyorduk. Evet ben maaş almıyordum ama havam yerindeydi.. Memleket için gerçekleştirilen bir çok icraatın kararının alınmasında ön ayak olduğum için mutluyum. Ayrıca kalabalığa karışıp dört yıl Sayın Cumhurbaşkanımıza en yakın pozizyonlarda icrai faaliyet eyledim. Bunun verdiği mutluluk bana yeter!” şeklinde konuştu. 

İfadesinin alınmasının ardından, B.A. yerine yanlışlıkla olayı izleyen başka bir başdanışmanın tutuklanması, haberi takip eden basın görevlilerine “Hoppala paşam! Malkara Keşan!” dedirtti.

 

  

 

Maske seni senden korur

Maskeyle ilgili herkes çok şey söylüyor da asıl söylenmesi gereken arada kaynayıp gidiyor.
Her şeyi bilinmese de artık virüsün kesin bilinen doğruları var.
Virüs %10 hava yolu ile, %90 Temas yolu ile bulaşıyor.
Sanılıyor ki, maske bu %10’luk riskten korunmak için bir önlem!


Doğrusu şu:
Yapılan gözlemlere göre normal bir insan; bir kısmı istemli, çoğunlukla istemsiz olarak günde en az 300 kez elini ağzına ya da burnuna götürüyor.
İşte maskenin asıl görevi burada ortaya çıkıyor.
Elinizi olmadık yerlerde, istemsiz olarak ağzınıza burnunuza götürdüğünüzde maske, bu istemsiz temasa tampon görevi yaparak bulaşıyı engellemiş oluyor.
Size her seferinde, ağzınıza, burnunuza rastgele değmemeniz gerektiğini hatırlatıyor..
Yani maske takmak sizi kendi parmaklarınızdan koruyor.


Unutma!;
Koskoca Amerikan Başkanı olsan da virüsü kapabilirsin..
Ama Amerikan Başkanı gibi tedavi şansı bulamayabilirsin!

 

Dikleşme, dik dur! 

Ben bir haftadır şu ilaç borcumuza takılıp kaldım.
Sadece ABD’de ilaç şirketlerine ilaç borcumuz bir yılda on kat artmış.
230 Milyon Dolar’dan 2,3 Milyar Dolar’a çıkmış.

Muhtemelen de ödeme yapmadığımız, yapamadığımız için artış sürüyor..
Bunun bir de Avrupa’sı filan var!..


Haliyle, Amerikan Büyük Elçisi; “Borcunuzu düzenli ödemezseniz bu şirketler size ilaç vermeyi durdurabilir!” diye uyarıda bulunmuş.
Vay sen misin bunu bize söyleyen!
En üst seviyeden zevat-u devletlülerimizin adama etmediği hakaret kalmamış!

Arkadaş!
“Borcumuzu tıkır tıkır ödüyoruz!” diyebiliyor musun?
Diyemiyorsun!
O zaman bari küfür etme!
Hem dik duramıyorsun, hem de dikleşiyorsun!

 

Tarihin Böğrüne Oturan Cümleler:
“Burası Avrupa’nın en büyük temaparkı olacak!. Ankapark’ın en büyük özelliği 1217 tane oyuncak var. Disneyland’da 60-70 tane olduğunu düşünürseniz, çok büyük bir çalışma demektir..”  Melih Gökçek/18 Mayıs 2017

 

——

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir