Prompter’ini de al da git..

Duvar gazetesi, son bir ayda malum kişinin “gerçek dışı” konuşmalarını toparlamış..
Örneğin 28 Nisan İzmir’de  “Adnan Menderes Hava alanını biz yaptık!” diyor..
Oysa biliyoruz  ki bu hava alanının açıldığı tarih 1987..
27 Mayıs tarihinde Isparta’da yaptığı mitingde “Isparta’ya üniversiteyi biz getirdik!” diyor.  Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi’nin kuruluş tarihi 1992..
“Adıyaman Hava alanını biz yaptık” diyor. Adıyaman hava alanının yapım tarihi 1998.. Yani İktidara gelmesinden 4 yıl önce.
“her eve buz dolabı giriyorsa refah seviyesi var demektir” diyor.. Yani evlere buz dolabını biz getirdik demek istiyor ki buna tarih vermek bile akla zarar..
Tarih kaymaları da var..
Diyarbakır’da 53 kişinin öldüğü  6-7 ekim 2014 deki olayları olayları 7 Haziran 2015 referandumunun ardından yaşandığını söylüyor..
“CEHAPE’nin Tek partili döneminde 75 kişilik sınıflarda okudum” diyor.. Oysa Tek parti dönemi O doğmadan 4 yıl önce bitmiş 1950’de çok partili rejime geçilmişti..
Son olarak,
1983 genel seçimleri öncesi Anavatan Partisi lideri Turgut Özal’ın Boğaziçi Köprüsü’nü satarım çıkışı sonrası Halkçı Parti (HP) lideri Necdet Calp, televizyon tartışması sırasında masaya yumruğunu vurarak “Sattırmam” çıkışını ise tam ters bir şekilde yorumlayarak, “Komünistler köprüyü satmak istiyordu, Özal ise satamazsınız diye karşı çıkıyordu..” şeklinde aktarıyor..
Özalı komünist, Calp’i da Özal yapıyor..
Ecevit ve Erdal İnönü’yü Feto dostu ilan ediyor, değillerse gelsinler konuşalım diyor..
Prompter durunca konuşma ya duruyor, ya da işin içine “gerçek dışı” lık giriyor.
Çıraklık, kalfalık ve ustalık’tan sonra gelinen “Baş ustalık” bu mudur? diye bir soru biraz ironik gibi gelebilir ama değil.. Evet baş ustalık budur!.. Bunun adı “Post Thrut” siyasettir..
Bir de “iyi yönetişim” bilimi diyor ki, üst yönetimlerde en ideal yönetim süresi 7 yıldır.. Yani bilim 7 yıldan sonra yöneten de yönetim de çeşitli nedenlerle bozulur diyor..
Ne 7 yılı.. 17 yıl olmuş..
Milletçe biraz bilime kulak vermenin zamanı gelmiş de geçmiş bile..
Karikatür: Cem Tv. Mustafa Mutlu ile Kralçıplak  (08.06.2019) için çizildi. (Her Cuma 19:30)
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir