Show Business

Amerika nefes nefese bir seçime gidiyor.. Müslümanları ve Meksikalıları Amerika’dan kovacağım diye eyalet eyalet dolaşan ırkçı Trumph’ın nefesi,  Demokrat Hilary’nin ensesinde. Hilary, Başkan Obama’nın kankisi.. İkisi de aynı partiden.. Ve Amerika’nın en büyük efsanesinin, Muhammed Ali’nin cenazesinde tek bir siyasi yok!.. Amerikalıların yollara döküldüğü bu büyük cenazede, en ön safta gövde gösterisi yaparak siyasi parsa toplamak, tam da seçim arifesi hiç bir Amerikalı siyasetçinin aklına bile gelmiyor. Amerikalılar “aptal” ya! ondan zaar!.. Halbuki kendisi de siyahi olan Başkan’ın, bütün siyahi oyları, desteklediği Hilary’e pompalamak için ne müthiş bir fırsat! Heyhat!.. Ne Obama, ne de elinden tuttuğu karısı cenazede yok!.
Biz o kadar duyarsız olabilir miyiz? Diyanet İşleri Başkanı ve ABD’den sorumlu danışman Hido ile birlikte Kabe örtüsünden bir parçayı paketlediğimiz gibi soluğu Kentucky’de alıyoruz..
Reiz, mubarek örtüyü tabutun üzerine örterken Hoca’da Yasin okuyacak.. Hido da oralarda biyerlerde olsun, boy göstersin yeter..
Ama işler istediğimiz gibi yürümüyor.. Siyaset ve hitabet sanatından anlamayan yarım bedenli Amerikalılar Örtüyü oraya bırakın biz örteriz diyorlar.. Hocayı da; değil Yasin-i Şerif’i okumak, cenazeye bile yaklaştırmıyorlar.. Zaten ne karşılayan resmi bir zevat var, ne bir “hoş geldin!” diyen..
Cenazenin ilk günü akşamı, ertesi günkü defin törenine katılmadan yani mezarlığa gitmeden, taziye evinden dönüyoruz gerisin geri..
Ayıbı, mubarek Ramazanda hüsnü vefadan bi haber Amerikalıların boynuna..
Yazıklar olsun!
Kime?..
Tabi ki bu Amerikalılara!..

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir