Eren Erdem Nihayet Serbest..

489 gün 4 metrekare bir hücrede tutuklu olarak özgürlüğünden mahrum edilen eski CHP milletvekili ve parti meclisi üyesi Eren Erdem tekrar serbest bırakıldı. Tutukluluk sebebini, kendisi, savcılar ve mübaşirler dahil kimse doğru düzgün bilemedi. iddianamesinde Terör örgütü üyesi olmamakla birlikte terör örgütüne yardım etmekle suçlandı. Halbuki Erdem, 2012’de Fetö’yü ifşa eden kitap yazdığı için o zaman iş başında olan Fetö’cüler tarafından “Selam Tevhid Kumpası” iddianamesine sokuldu. Çünkü; herkes Fetö’ye “Hoca Efendi” derken Erdem kitabında onu “F tipi terörist” olarak adlandırıyordu.
Tutuklu olarak yargılanma gerekçesi “yurt dışına kaçabilir!” olması olarak ifade edilen Erdem,  dokunulmazlığının kalkmasından sonra, oğlunun rahatsızlığı nedeniyle 38 kez yurtdışına gidip geri gelmişti.
28 Haziran 2018’de tutuklanıp Silivri’ye konuldu. Tutukluğunun 7. ayında tahliye kararı verildi.
Özgür Özel bir twit attı.. “İyi bir haberim var, Eren Erdem serbest..”
Ertesi gün, bu mesajı içeren twit’i de kullanan Takvim Gazetesi: Bizim daha iyi bir haberimiz var, Eren Erdem tekrar paket!” manşetini attı..
Eren Erdem, cezaevi sınırlarından çıkmadan tekrar tutuklanmıştı..
Toplamda 489 gün tutuklu kaldıktan sonra 31.10.2019 günü akşam saatlerinde yeniden tahliye edildi.
Yargı sürecinin devam ettiğini belirten Erdem, “Ben bu davadan berat edeceğimden eminim. Cumhuriyet Gazetesi davasıyla bizim davamız bire bir emsaldir. Yargıtay’da hala hukuka bağlı hakimlerin olduğunu son çıkan kararlarla gözlemdim. Bu mücadeleyi büyüteceğiz. Bu mücadelemiz CHP’yi iktidara getirecektir. Beni 28 Şubat’ta kendilerine zulüm edenleri adeta örnek alan, onlara benzemiş bir güruh rehin aldı. Onlar kendilerine zulüm edenlere benzediler ama biz onlara benzemeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir