FETÖ BİR TEK NEREYE BULAŞMAMIŞ?

FETÖ BİR TEK NEREYE BULAŞMAMIŞ?

KPSS sorularını çalmış, ÖSS, ÖSYM cevap anahtarlarını yürütmüş. ALES , Polis okulu, askeri okul sınav sorularını yandaşlarına dağıtmış.
Ehliyet, yabancı dil, özel eğitim, rehabilitasyon kurslarının bile sorularını iç etmiş. Danıştayı, sayıştayı, yargıtayı ele geçirmiş.
Askeriye’ye yüzde seksen, Polis’e yüzde doksan sızmış, Genel Kurmay Başkanı’nın, Başbakan’ın, Cumhurbaşkanı’nın harim-i ismetine kadar duhul etmiş.
Magazinden hava kuvvetlerine, futboldan milli eğitime imam tayin etmiş. Ankara’da ‘Bale İmamı’ Konya’da ‘Etli Ekmek imamı’ makamı ihdas ederek her bulduğu boş araziye vekil atamış, neredeyse rum ortodoks ruhban okuluna bile “imam” tayin etmiş; Karayollarından Köy işleri’ne, Yök’ünden Tek’ine, devletin bütün kurumlarının kalbini ele geçirmiş;
Amma velakin gel gör ki tek bir yere hiç dokunmamış!.
Siyasete mi?
Değil..
Orada olduğunu cümle alem, neredeyse isim isim biliyor!

***
Nereye peki?
Amacı devleti, “Modern zamanın Firavunları” diye tanımladığı yöneticilerden “..Erken huruç..”  dediği çıkışlar yapılmadan” sessizce ele geçirmek, olduğunu kasetleriyle beyan etmiş olan Fetö’nün aklına, bunun en önemli aracı olan seçme seçilme mekanizması hiç gelmemiş, “Mezardaki ölüler bile sandığa götürülüp evet oyu verdirilmelidir!” diye fetva veren sümüklü vaiz ve şürekasının aklına YSK hiç düşmemiş. Sinop Valisi’nin mandalina bahçesine kadar girmiş ama YSK gibi, devletin iktidar sahibini belirleyen, memleketin mührünü teslim eden kuruma hiç bulaşmamış..
Biz de safız ya anam! Bunu yemişiz!..

***
Şimdi AK PARTİ’nin, “Fötü’nün siyasi ayağı” sorusundan daha önce cevap vermesi gereken soru şu: Her yere sızan Fetö, 2002’den bu yana devlet otobanında bariyerleri açıldıktan sonra YSK’ya da sızdı mı?
Siz, Fetullah Hoca Efendi’den Fetö’ye terfinin miladı olan 17-25 Aralık sonrası, 15 Temmuz’dan önceki iki yıllık süreçte, adliyeden, polisten, arkerden önce YSK’dan Fetö temizliği yaptınız mı?
Çünkü bu sorunun cevabı “evet!” olur ise ikinci soru “Fetö 2002’den, bu yana YSK’da ne yaptı? Yani hangi partiyi forse etti?
CeHaPe’yi mi iktidara taşıdı?”
Cevap “Hayır!” ise iki kere vay!
Bunu akıl edememiş olamayacağına göre, Fetö hala YSK’da ve hafazan allah rehin filan mı?

***

İşte “YSK’da Fetö var!” ya da “var dı!” diyememenin nedeni bu.
Zerre miskal “var!” derseniz, 2002’den bu yana yapılan tüm seçimler, sonuçları itibarıyla şaibeli hale gelecek.. O yüzde elliler filan balon olacak. ‘Arkamızda halkın gücü’ diye ortaya koyduğunuz en kuvvetli payanda çökecek..
Demezseniz, her kurumdan temizlenmiş olan Fetö’nün, YSK’dan hala temizlenmemiş olduğu, gibi bir sonuç ortaya çıkacak ki, “Yukarı tükürsen sakal, aşağı tükürsen bıyık!
Gazete haberlerine bakarsanız çok şey yaşandı.. Ama bu güne kadar seçimlerde, ‘Trafoya giren kedi’den başka kusurlu çıkmadı.
Orada ne olup bittiğini en iyi bilen başkan da yarın her şeyin mükemmel olduğunu belirterek “iç huzuruyla” emekliye ayrılıyor.
Rabbim huzurunu daim eylesin!

***
Bütün bunlara rağmen muhalefet son seçimlerde, “kontrolsüz sıfır sandık” metodu ve “erken sonuç takibi” yöntemi ile hem İstanbul’da hem de başka yerlerde kritik seçimleri kazandı.
Stalin’in olduğu söylenen hiç sevmediğim bir söz var. “Seçimin sonucunu  oy veren değil, oyları sayan belirler!”
Durum ortada. Metod, model belli..
Sermayeyi kediye yüklemeyelim!

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir