MHP’de durum özeti..

Muhalif adayların çeşitli illerde yaptığı toplantılardaki manzaraya bakılacak olursa  MHP’de taban, yorulan yönetimin artık değişmesini istiyor. Yine muhalif adayların topladığı imza sayısına bakılırsa delegeler de tabanla benzer düşüncede. Ama yönetim, siyasal tarihimizdeki birkaç örnek dışındaki tüm yönetimler gibi koltuğa yapışmış durumda. “Gitmem de gitmem!” diyor.
Onları seçip o koltuklara oturtanların; “Yeter artık! Biraz da başkaları otursun!” şeklindeki şimdilik saygılı ve ölçülü- taleplerine;  “Bizi istemiyor olmanız gitmemiz için yetmez!.. Mahkemeye gidin!” diye cevap veriyorlar. Güya, ‘bazı kökü dışarıda unsurlar’ın iddialarına göre,  erken davranan yönetim tarafından açılan davaların görüleceği özenle seçilmiş mahkemelerde, Tayyip’in hakimleri, bu güne kadar her kritik virajda iktidara destek vermiş olan yönetimi kollayacak ve kongreyi erteleme kararı alacak, bu arada da yönetim de boş durmayarak, kalan zamanda güç birliği yapmış olan muhalif adayların kimilerine olta atarak onları parçayacakmış!.  Bak bak!
Bu “iftiraların” birinci ve ikinci adımı gerçekleşmiş olsa da “Yok yaa!.. Hadi canım sen de!” diye itiraz edenlerin sesi daha gür çıktığı için halen herkes böyle bir şeyler olmamış gibi davranıyor..

..Öff.. yazıyla anlatmak ne zormuş!.. İşte bana göre durumun özeti yukarıdaki karikatürde!..

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir