Muhtarların ayarlarıyla oynandı..

Benim muhtarım, 12 yıl boyunca kimsenin aklına gelmezken, 12 yıl sonunda siyasetin bir cilvesi sonucu Kaçak Saray’ın fetvalarına aracı olmak üzere ‘cinfikirli! danışmanların buluşuyla hatırlandı. Koskoca Cumhurbaşkanı (haftalık grup toplantısı da yok!) Vatandaşa mesaj vermek istediğinde Hyde Park’taki gibi bahçeye çıkıp boşluğa konuşma yapacak değil ya..

Muhtarların Cumhurbaşkanı ile buluşmasının bu ayın ilk haftası (Mayıs 2016) 25’incisi yapıldı. Ortalama 2 haftada bir, 400 muhtar Saray’a çağırılıyor. Bu durumda Yurt sathındaki 50 Bin muhtar  5-6 yıl daha “kızım sana anlatıyorum, gelinim sen dinle!”  icraatını kurtaracak.
Peki ya muhtarlar, ekranda “alkış kıyamet” mutlu mesut  resim vermekle birlikte gerçekte bu işe ne diyor.
Buyrun, hem cüppe giydiririlen, kep fırlattırılan hem de kapıda afedersiniz donuna kadar aranan muhtarlardan birini, İstanbul Siyavuşpaşa Mahallesi Muhtarı Selami Aykut’u dinleyelim ve gayrı yorum morum yapmayalım…

“Saray, muhtarı davet ediyor ama kalması, gitmesi için hiçbir masrafa karışmıyor. Bize bir belediye araç tahsis ettiğinden araca para vermedik. Fakat Van’dan, Trabzon’dan gelen insanlar için çok maliyetli oluyor. Muhtara konaklama için gösterilen bir yer de yok. Saray’ın bahçe kapısında üzerimizde telefon vesaire ne varsa, çok ince bir kontrolden geçirerek aldılar. Seçilmiş bir muhtarın o kadar ince ayrıntısına kadar aranmasını garipsedik. Saray’ın bırakın binasını, bahçesinde bile fotoğraf çekemedik. Her 100 metrede bir koruma vardı.”

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir