ÖSO Kimdir?

ÖSO Kimdir?
2011 yılında, Esad ordusundan ayrılan subaylar tarafından, CIA’nın desteğiyle kurulan bir örgüt. Amacı Esad’ı devirmek..
Özgür Suriye Ordusunun, analizi yapıldığında cihatçı grupların çatı örgütü olduğu açık seçik görülüyor.
Ceyşu’l İslam, Feylak eş Şam, Cephe Şamiyye, Sultan Murat Tugayı, Fatih Sultan Mehmet Han Tugayı, Muntasırbillah Tugayı, Tevhid Tugayları, Nureddin Zengi Tugayı, Kuzey Bölgesi Tümeni, Birinci Alay, Mücahitler Ordusu, Cebel Dağı Şahinleri Tugayı, 13. Tümen gibi grupları bünyesinde barındırıyor.
Bununla birlikte, bir vakit ÖSO’nun başındaki Selim İdris dahi, El Kaide’nin Suriye kolu olan Nusra Cephesi’yle ilişki içerisinde olduklarını söylerken, bizim neo Osmanlıcı tosunlar canhıraş bir şekilde ÖSO’nun, El Nusra’dan farklı bir yapılanma olduğunu tekrarlıyor.
En pişkincesi de; eylem kataloğunda onlarca asker, polis ve memurun boğazlarını kesilerek Asi Nehri’ne atılmasından, öldürülen bir askerin kalbini yemeye kadar, görüntüleri paylaşılan envai çeşit vahşet görüntüsü bulunan, emperyalistlerin kucağında eğitilip donatılmış bu örgütün adını “Suriye Milli Ordusu” diye değiştirilerek; Emperyalizme ilk kez diz çöktürme başarısını göstermiş bir efsaneye, ‘Kuvva-i Milliye’ye benzetilmesi..
Hem de bizim aklı evveller tarafından..
E, bu kadarına da pes!

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir