LOMBOZ 19 TEMMUZ PAZAR

 

HABERLERDEN ÖZETLER
Hayvanlar orman yaktı!
Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi, Çilingir köyü yakınlarında çıkan orman yangınını bölgede yaşayan dağ keçilerinin çıkardığı belirlendi.
Yerel kaynaklar, bölgede Tekboynuz olarak bilinen yaşlı keçinin dile geldiğini ve Orman Müdürlüğü yetkililerine, yangını bile isteye çıkardıklarını itiraf ettiğini belirtti.
Orman yangınını, öldürülmeleri için ihale yapılmasını protesto etmek amacıyla hep birlikte çıkardıklarını belirten Tekboynuz:
“abe başlatmayın sizin av aşkınızın ızdırabından kapçıklar! Sizden bize zırnık ayır yok! İş başa düştü!.. Biz te bu yavrucakları bu sabi ayvanları beslemek, nesli devam ettirmek için teey bu dağyı, tepeyi düz etmişiz.. Siz bizi üj-bej dolara, gavürün enceene piiz mezesi yaptırırsınız!. Gidin Eyrebol’da uulak çevirtirin! Ayde ordan be yaa!” dedi.

Hücre İçinde Mitoz Bölünme Yasaklandı!
Cumhurbaşkanlığı Beşeri Bilimler ve Tabii Hadiseler Başdanışmanı Refik Şeker, bir kararname ile genetik hülasa içerisinde biteviye cereyan eden mitoz bölünme hadisesinin bundan böyle yasaklandığını belirtti.
Başdanışman Şeker, Yasaklamanın, “Uzun bir süreden beri dikkat ve itina ile takibettiğimiz bu menfur bölünme eyleminin, iktidarımızın bölünme konusunda hassasiyetinin ne kadar yüksek olduğunun toplumumuz tarafından daha net anlaşılmasını sağlamak amacı bulunduğunu!” açıkladı. Şeker, “Biz barolar dışında her türlü bölünmeye karşı olduğumuzun bilinmesini istiyoruz!” dedi.
Diyanet işleri Başkanı da konu ile ilgili olarak, Mitoz bölünmeyi keşfeden Walther Flemming’i hedef aldığı belirtilen bir beyanat vererek, “142 yıllık mola!” şeklinde konuştu.

—-

Papayı sünnet ettirelim kampanyası

Sultan Ahmet Camii’nde kılınan Cuma namazından çıkan ve ibadete açılma kararı alınan Ayasofya önünde toplanan bir grup, “Papa’yı sünnet ettirelim!” yazılı bir pankart açarak Yerebatan Sarnıcı’na kadar yürüyüş yaptı. Sarnıcın önünde bir basın açıklaması yapan grubun sözcüsü, “Madem Ayasofya ile seriye başladık, Papa’yı da ibreti alem için sünnet ettirelim. Hatta bu Yerebatan Sarnıcı da abdesthane yapılsın! Kahrolsun Siyonistler, İsrail yere batsın!” şeklinde konuştu. Açıklamadan sonra grup Eminönü’ne doğru yürüyüşe geçti. Gülhane Parkı önünde “Hattı Hümayun yoktur! Sathı Hümayun vardır!” şeklinde sloganlar atarak Sirkeci’ye ulaşan göstericiler, Sirkeci Tren istasyonunda “Trene Binene Kazanacağız! sloganları atarak, tekbir sesleri eşliğinde Galata köprüsüne doğru yönlendi. Grubun lideri ve slogancıbaşısı Zekeriya Tırlak, Muhabirimizin “Abi, eylem nereye kadar, haberi ona göre geçeyim?” şeklindeki sorusu üzerine “Benim ev Akaretler’de, Allahın izniyle grubu orada dağıtırım mübarek!. Sen gelme istersen!.. Bundan sonrası aynı olaylar!” şeklinde konuştu..

Türk Uydusunun Uzaya Fırlatılması 17. Kez ertelendi.
Tübitak’ın, bir grup bilim adamı ile birlikte geliştirdiği yerli ve milli uydu projesinde geri sayımın, “Liftoff” komutuna gelmeden önce 17. kez kesildiği ve uçuşun ertelendiği bildirildi.
Canik, Meşe Tesisleri’ndeki uzay uçuş rampasında yörüngeye yerleştirilmeyi bekleyen “Nazlım 1” isimli uydunun, bu kez gönderiminin ertelenme sebebinin yüzey kaplamasında meydana gelen kabarma olduğu belirtildi.
Aracın Fırlatma Yöneticisi; gizli İfadesi alınan Dış Yüzey Kaplaması Birim Sorumlusu’nun, zaman darlığından aracın dışını, Günsan sanayideki bir araç üstü reklam atölyesinde folyo kaplama yaptırdığının son anda anlaşıldığını ve bir faciaya ramak kala fırlatmanın durdurulduğunu belirtti. Dış Yüzey Kaplama Sorumlusunun soruşturması için gizlilik kararı alındığı bildiriliyor.

Deri Bekleme Elemanı İstihdamı İşsizliğe İlaç Oldu
Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle vakıf ve yardım kuruluşları arasındaki kurban derisi kavgası büyüyor. Kurban kesecek hayırseverlere adeta “deri benim!” taarruzu yapan ve onları ablukaya alan vakıf ve dernekler, kendilerine derisi vaad edilen hayvanları rakiplerine kaptırmamak için her hayvanın başına bir eleman dikmeye başladı. Tuik Başkanı yaptığı açıklamada, “istatistiklere göre Deri Bekleme Elemanı istihdamı, genel istihdamı yüzde 42 kadar yukarı çekti. Deri Bekleme işçilerinin yüzde 65’i Suriyeli. O halde, yüzde 13 oranında bir Maksimizasyon parametresi oluşuyor. Bundan iş aramayan ama ararmış gibi yapanlarla, iş arayıpta aramıyormuş gibi yapanları ve bayan olup da evde iş arayanlarla adam olup eve iş getirmeyenleri düşersek oran şu şekilde yüzde 42 oluyor. Buyrun!” dedi.

Ak Parti Milletvekilinden yeni öneri: Barlar da bölünsün!
Baroların bölünmesi ve yeni barolar kurulması çalışmalarının başlaması ardından bir açıklama yapan Ak Parti Milletvekili Mahmur Tektaş, “madem başladık seriye barlarla devam edelim. Barolar gibi barlar da bölünsün!” dedi.
Tektaş, “Neden?” diye soran bir gazeteciye:
“Neden olmasın! Hareket olur!” diye cevap vererek başını meclis sırasına yaslayıp uyumaya devam etti. 


0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir